Allmänna frågor
0457 - 61 74 77
informationen@bibliotek.ronneby.se

Barn- och ungdomsavdelningen
Louise Andersson
0457 - 61 74 82 
louise.andersson1@ronneby.se

Bibliotekschef
Therese Emilsson Persson
0457 - 61 74 72
therese.emilssonpersson@ronneby.se

Boken kommer 
Lena Wilander
0457 - 61 74 84
lena.wilander@ronneby.se

Fjärrlån
Fjärrlåneansökan

Frågor angående avgifter
Anneli Mattsson
0457 - 61 74 74
anneli.mattsson@ronneby.se

Inköpsförslag
Formulär för inköpsförslag

Legimus/egen nedladdning
Caroline Kårhed
0457 - 61 74 76
caroline.karhed@ronneby.se

Program- och utställningsansvarig
Victoria Nore Johannesson
0457 - 61 75 18
victoria.nore-johannesson@ronneby.se

Studiebesök och biblioteksvisningar Sfi m. fl
Tuija Roxling
0457 - 61 75 16
tuija.roxling@ronneby.se

Talböcker/Daisy
Elinor Ohlsson
0457 - 61 74 71 
elinor.ohlsson@ronneby.se

 

Språk